Na této stránce se budou zobrazovat zprávy z farnosti, diecéze i světa. Pokud bude text podtržen, znamená to, že jde o tzv. "odkaz". Stačí na tento text kliknout a otevře se Vám stránka s daným textem.
Pokud některý z odkazů nefunguje, prosím, oznamte to na adresu farnosti v políčku "KONTAKTY".
Je možné, že je to chyba našich stránek, ale je také možné, že daný odkaz již není aktivní. Ve většině případů Vás totiž tyto odkazy přesměrují na stránky jiných serverů, nejvíce radiovaticana.cz nebo bip.cz a pokud tam již tyto stránky nejsou funkční, není možné tento odkaz zobrazit.

Další adresa serveru farnosti je: http://farnost.touskov.net

*************************************************

Zjistil jsem, že existují servery, které aktuality zvládají o hodně lépe. Máte je na hlavní přístupové stránce. Vřele doporučuji RC Monitor a pro povzbuzení časopis  Milujte se.

*************************************************

Doporučujeme vaší pozornosti webové stránky www.vezmiacti.cz, které zprovoznila Brněnská diecéze. K dispozici je především list Vezmi a čti - Týden s Božím slovem, který si můžete každý týden ze stránek stáhnout ve formátu PDF a vytisknout v odpovídajícím počtu pro účastníky bohoslužeb. Jedná se o Evangelium dané neděle s bohatým rozšiřujícím materiálem, který může pomoci pro pravidelnou modlitbu nad biblickými texty.

Před pár dny mi přišel dopis z televize Noe s následujícím textem:

V Ostravě dne 21. 7. 2014 Drahý bratře v Kristu,
srdečně Tě zdravím z televize Noe v krásném prázdninovém čase. Chci se podělit o radost z velkého kroku, který jsme udělali v oblasti šíření signálu naší televize. Od 1. července totiž vysíláme v pozemním digitálním vysílání (DVB-T) v rámci 8 regionálního multiplexu Českých radiokomunikací. Televizi Noe tak lze nyní nově naladit ve všech krajských městech a jejich okolí, aniž by diváci potřebovali satelitní přijímač nebo kabelovku. Posíláme mapku pokrytí vysílače Plzeň - Krkavec a máme radost, že mezi místa, kde lze pozemně televizi Noe naladit, je také území Tvé farnosti.
Sám, jako kněz chápu, jak důležitá je podpora a propagace z úst samotného „pastýře". Rozhodli jsme se proto požádat o Tvoji podporu v propagaci příjmu naší televize Noe. Moc prosíme o šíření této informace, aby se mohlo vysílání televize Noe dostat k co nej širšímu okruhu diváků. V mnoha případech bude stačit vzít do rukou ovladač a na svém televizoru spustit automatické ladění. V případě neúspěšnosti to nevzdávat a požádat o pomoc někoho zdatnějšího, případně se obrátit na servisní službu.
Přeji krásné a požehnané prázdninové dny a hodně nových sil do namáhavé práce. 'S upřímným díkem    P. Leoš Ryška, SDB, ředitel televize Noe

Zde je mapa rozsahu vysílače pro Plzeňsko: